Inni klienci kupili również
Kserokopiarka Konica Minolta Bizhub C454e
Kserokopiarka Konica Minolta Bizhub C454e
8 299,00 zł 7 749,00 zł 6 747,15 zł 6 300,00 zł
szt.
Kserokopiarka Konica Minolta Bizhub 287
Kserokopiarka Konica Minolta Bizhub 287
6 299,00 zł 5 999,00 zł 5 121,14 zł 4 877,24 zł
szt.
Kserokopiarka Konica Minolta Bizhub 367
Kserokopiarka Konica Minolta Bizhub 367
15 000,00 zł 14 999,00 zł 12 195,12 zł 12 194,31 zł
szt.
Kserokopiarka Konica Minolta Bizhub 227
Kserokopiarka Konica Minolta Bizhub 227
11 600,00 zł 9 800,00 zł 9 430,89 zł 7 967,48 zł
szt.
Kserokopiarka Konica Minolta Bizhub C280
Kserokopiarka Konica Minolta Bizhub C280
4 900,00 zł 3 983,74 zł
szt.
Kserokopiarka Konica Minolta Bizhub 227
Kserokopiarka Konica Minolta Bizhub 227
6 000,00 zł 5 535,00 zł 4 878,05 zł 4 500,00 zł
szt.
HSM SECURIO AF300
HSM SECURIO AF300
2 939,70 zł 2 390,00 zł
szt.
Kserokopiarka Konica Minolta Bizhub C258
Kserokopiarka Konica Minolta Bizhub C258
7 380,00 zł 6 000,00 zł
szt.
HSM SECURIO AF150
HSM SECURIO AF150
2 521,50 zł 2 050,00 zł
szt.

Najczęstsze rodzaje awarii drukarek

Najczęstsze rodzaje awarii drukarek

Najczęstsze rodzaje awarii drukarek

Wszystkie urządzenia elektryczne i elektroniczne mają to do siebie, że ulegają awariom. Choć producenci za sprawą nowoczesnych technologii znacząco awaryjność tę zmniejszają i sprawiają, że ich urządzenia są coraz wyższej jakości, to nie da się tego wyeliminować w 100%. Usterki nie omijają też drukarek, skanerów, czy kserokopiarek. Przed nami próba opisania kilku rodzajów awarii urządzeń drukujących, z jakimi ich użytkownicy muszą zmagać się najczęściej.

Niewielkie „usterki”

Zanim skorzystasz z pomocy serwisu drukarek, warto wyeliminować wszystkie drobne usterki i niedociągnięcia, które mogłeś pominąć lub samodzielnie spowodować. Sprawdź z instrukcją, czy urządzenie jest dobrze podłączone oraz czy poprawnie zainstalowano toner. Jeśli drukarka po prostu przestała działać, a awaria nie jest wyraźnie typu mechanicznego, spróbuj też ponownie skonfigurować sterowniki na komputerze. Awarii mogło ulec też nie samo urządzenie drukujące, lecz np. przerwaniu uległy przewody podłączeniowe. Skorzystaj z pomocy, jeżeli jesteś pewny, że sprawa nie dotyczy tuszu do kserokopiarki lub innej, błahej kwestii, którą mogłeś wyeliminować samodzielnie. Znacząca część awarii jest naprawdę niewielka lub w ogóle trudno nazywać je awariami, więc gdy jest możliwość oszczędzenia sobie w sposób bezpieczny naprawy przez firmę zewnętrzną, to skorzystaj z niej. Oczywiście firma serwisująca drukarkę wyprowadzi Cię z błędu i powie, że problem nie leżał wcale w samej drukarce, tylko czy na pewno chcesz za to płacić.

Zacięty papier

Jedną z częstszych realnych usterek jest zacinanie się papieru w drukarce. Od czasu do czasu zdarza się to praktycznie w każdym urządzeniu i nie jest powodem do obaw – prawdopodobnie jest to wina źle włożonego arkusza. Pamiętać należy, aby nie wyciągać papieru na siłę, lecz zgodnie z instrukcją otworzyć podajnik urządzenia i ostrożnie usunąć wszystkie resztki. Właściwe usunięcie skrawków papieru powinno rozwiązać problem. Jeśli nie rozwiązuje go i drukarka nie przestaje mieć problemów z właściwym pobraniem papieru, wówczas sprawa prawdopodobnie wymaga już interwencji serwisu. Samo w sobie krzywe wciągnięcie przez urządzenie papieru nie jest niczym złym, lecz może być objawem poważniejszej usterki.

Zanieczyszczenia we wnętrzu

Groźne dla urządzeń drukujących są wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, które się do nich dostają. W drukarkach w naturalny sposób zbiera się kurz. Jeżeli urządzenie nie będzie stało w miejscu nadmiernie wyeksponowanym i narażonym na takie zanieczyszczenia, to zwyczajne jego przetarcie w taki sposób, jak każdego innego sprzętu, powinno wystarczyć, by do awarii żadnych nie dochodziło. Nadmierne nagromadzenie się takich zanieczyszczeń połączone z częstą eksploatacją drukarki może sprawić, że poszczególne jej elementy ulegną znacznemu zużyciu. Objawiać się to może na wiele sposobów, np. poprzez zbyt głośną pracę urządzenia lub niedokładne, przerywane, czy niecałkowite druki. Jeśli stopień zanieczyszczenia drukarki tak wysoki, że przejawia się w ten sposób, to możliwe, że samodzielnie już urządzenia nie naprawisz, a konieczna może być nawet wymiana niektórych części. Wszelkie odstępstwa od jakości druku, którą ma nam zapewnić dane urządzenie, należy zatem potraktować jako sygnał tego, że w drukarce dzieje się coś niedobrego. Poważna awaria nie musi oznaczać zatrzymania się urządzenia z sekundy na sekundę, może być długim procesem, podczas którego będziesz mógł korzystać ze swojej drukarki, lecz jej elementy będą się psuć, a ona sama stanie się coraz mniej praktyczna.

Przyczyny

Można wysunąć wniosek, iż należy po prostu obserwować pracę swojego urządzenia drukującego. Jeśli cokolwiek złego zacznie się dziać, należałoby zastanowić się nad tym, co może być tego powodem, a gdy nie przyniesie to skutku, lepiej interweniować jak najwcześniej, aby uniknąć poważniejszych uszkodzeń elementów drukarki. Częstą przyczyną oprócz takiego niedbalstwa, czy zbyt dużego zanieczyszczenia urządzeń ksero i drukarek, jest używanie niskiej jakości zamiennych materiałów eksploatacyjnych. Jak najbardziej można stosować zamienniki, lecz należy dopilnować, aby pochodziły z renomowanego źródła i cechowały się odpowiednią jakością. Pozorna oszczędność może nam przynieść bowiem same straty w postaci nie tylko naprawy, ale nawet konieczności wymiany całego urządzenia – wszystko przez niszczące drukarkę słabej jakości elementy zamienne.

Gdy odpowiednio wcześnie zareagujesz i będziesz prawidłowo użytkować swoją drukarkę, nie grożą Ci prawdopodobnie inne awarie niż te spowodowane zużyciem się poszczególnych elementów wskutek długotrwałej eksploatacji. Jeśli już urządzenie drukujące zepsuje się, sprawdź, w jaki sposób Ty sam masz wpływ na to, co się z nim dzieje w danym momencie, a gdy będzie taka potrzeba, skorzystaj z profesjonalnego serwisu drukarek, aby uniknąć dalszych szkód.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl