Blog kategorie
Producenci
Promocje
Konica Minolta Bizhub C454e
Konica Minolta Bizhub C454e
8 900,00 zł 7 699,00 zł
szt.
Konica Minolta Bizhub C364e
Konica Minolta Bizhub C364e
6 700,00 zł 6 299,00 zł
szt.
Zaschnięty tusz w drukarce – co robić?

Zaschnięte tusze to powszechnie znany problem, który bardzo często spotykany jest w przypadku drukarek atramentowych. Czasem już kilkanaście dni braku korzystania z urządzenia, może skutkować nawet trwałym uszkodzeniem sprzętu. Dlaczego tak się dzieje, jak zwalczyć ten problem i wreszcie co zrobić, aby zaschnięte tusze nie przeszkadzały nam w codziennym funkcjonowaniu, dowiesz się z poniższego artykułu. Zapraszamy do lektury!

czytaj całość »
Ceny drukarki – co na nie wpływa?

Jeśli planujesz zakup drukarki i przeglądasz rozmaite oferty sprzedaży tych urządzeń, z pewnością zwracasz uwagę na ich ceny i być może zastanawiasz się, z czego wynikają różnice między nimi. Na koszt zakupu takiego sprzętu wpływa wiele czynników, o których warto wiedzieć. Dobrze jest też pamiętać, że nie zawsze tańsza drukarka okazuje się lepsza i bardziej ekonomiczna. Poniżej znajdziesz kilka cennych informacji, które stanowią odpowiedzi na pytanie, jakie kwestie zaważają na zróżnicowanych cenach urządzeń drukujących.

czytaj całość »
Drukarki atramentowe – wady i zalety

Wybór drukarki to czasem decyzja na kilka lat. Warto zatem wybrać mądrze, tak aby nie żałować zakupu. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem drukarki atramentowej do swojego domu lub biura i nie jesteś pewien, czy jest to dobra decyzja, przeczytaj najważniejsze informacje na temat tego rozwiązania. Poznając bowiem wady i zalety drukarek atramentowych, będziesz w stanie trafnie wybrać urządzenie, które odpowie na wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania. W poniższym artykule znajdziesz kilka istotnych kwestii, które warto przeanalizować zanim dokonasz zakupu. Zapraszamy do zapoznania się z naszym materiałem.

czytaj całość »
Drukarki laserowe – za i przeciw

Drukarki laserowe mają tysiące zwolenników. Wśród ich zalet wymienia się między innymi szybką pracę, czy względnie niskie koszty eksploatacji - szczególnie w przypadku dużej ilości wydruków. Zdaniem części kupujących urządzenia te mają jednak wady, których nie da się przeoczyć. Co w rzeczywistości zaliczyć można do zalet drukarek laserowych, a co przemawia przeciw ich zakupowi? Postanowiliśmy to sprawdzić!

czytaj całość »
Ratunku! Moja drukarka nie drukuje! Najczęstsze błędy drukarek

Jeżeli po naciśnięciu przycisku “Drukuj” brak jakiejkolwiek reakcji ze strony drukarki lub kserokopiarki, zanim zdecydujemy się na kontakt z serwisem, warto wykonać kilka podstawowych czynności. W większości przypadków problemy z drukowaniem można wyeliminować w kilka chwil. Warto także zwracać uwagę na pojawiające się komunikaty. Bywa, że oprogramowanie drukarki samo podpowie nam na czym polega problem.

czytaj całość »
Sposoby na zmniejszenie kosztów drukowania

Czy wiesz, że szacuje się iż jeden polski pracownik drukuje średnio ponad 7 tysięcy kartek papieru rocznie? To ponad 15 ryz papieru oraz setki złotych, które należy uwzględnić w corocznym budżecie przeznaczonym na wydatki firmy. Kserokopiarka jest obecnie nieodłącznym elementem wyposażenia każdego biura, dlatego ciężko byłoby z niej całkowicie zrezygnować...jednak istnieją mniej drastyczne sposoby! Jak zmniejszyć koszty związane z drukiem? - poznaj skuteczne i proste sposoby na obniżenie ponoszonych kosztów! 

czytaj całość »
Drukarka odpowiednia do potrzeb - jak ją znaleźć?

Wybór drukarki dostosowanej do indywidualnych potrzeb nie jest zadaniem łatwym. Wszystko za sprawą tego, że rynek rozrasta się w ekspresowym tempie, co powoduje niemałe zakłopotanie przy półce sklepowej. Dlatego przed zakupem należy poważnie się zastanowić. Najlepiej przygotować kartkę, długopis, a następnie odpowiedzieć na kilka kluczowych pytań, które znacznie ułatwią ostateczny wybór.

czytaj całość »
Drukarka atramentowa czy laserowa? Jaką wybrać do małego biura?

Drukarka atramentowa czy laserowa, jaki model wybrać? Przed takim dylematem stają nie tylko prywatni użytkownicy, ale także osoby zarządzającymi różnymi przedsiębiorstwami. Wiadomym jest, że bez dobrego urządzenia drukującego sprawne funkcjonowanie firmy byłoby praktycznie niemożliwe. Każdego dnia w biurach drukuje się mniejsze lub większe ilości dokumentów, a wybór konkretnego modelu drukarki może mieć wpływ nie tylko na jakość wydruków, ale także na koszty eksploatacyjne, na szybkość druku i kilka innych czynników.

Jeszcze parę lat temu wybór drukarki lub kserokopiarki do biura był znacznie prostszy. Powszechnie bowiem uważało się, że jeśli w firmie drukuje się mniejsze ilości dokumentów, to urządzenie atramentowe w zupełności wystarczy. Za takim wariantem przemawiały także niższe koszty zakupu. Dziś sprawa ma się nieco inaczej, bo zarówno do drukarki laserowej jak i atramentowej można znaleźć dobrej jakości zamienniki, a cena drukarki laserowej znowu nie jest tak wysoka jak kilka lat temu.

Na przykładzie funkcjonowania małej firmy postaramy się rozważyć wszystkie kwestie za i przeciw wynikające z zakupu typowej drukarki biurowej.

czytaj całość »
Drukarki wielofunkcyjne – czy warto?

Drukarki wielofunkcyjne są urządzeniami, które łączą w sobie drukarkę, kserokopiarkę, faks oraz skaner. Jeśli zastanawiamy się nad zakupem dowolnego sprzętu drukującego, to warto wziąć pod uwagę nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne. W chwili obecnej na rynku można znaleźć mnóstwo ciekawych propozycji, które pochodzą od renomowanych producentów. Ceny takich urządzeń jeszcze parę lat temu były dosyć wygórowane. Dziś, biorąc pod uwagę sporą konkurencję, drukarki wielofunkcyjne do użytku domowego można kupić już za kilkaset złotych. Zastanówmy się jednak nad tym, czy w ogóle warto rozważyć taką kwestię i komu najbardziej przyda się kserokopiarka, faks oraz skaner?

czytaj całość »
Oszczędzaj na zamiennikach do drukarek biurowych

Koszt wyposażenia biura w drukarki i kserokopiarki nie jest zwykle wysoki. Wiąże się to z faktem, że producenci sprytnie podchodzą do swojej strategii biznesowej i wypuszczają modele w niskich cenach, czerpiąc jednocześnie korzyści z tuszów i tonerów. Drukarka biurowa może nas zatem wynieść praktycznie wielokrotność ceny, za jaką ją nabyliśmy. Nie brzmi to pocieszająco, jeśli chcemy znaleźć sposób na oszczędności. Finanse w firmie to istotna kwestia. Niekoniecznie musimy inwestować we wszystkie udogodnienia i najlepsze wyposażenie, jeśli dotychczasowe spełniają standardy i zadowalają klientów. Bez względu na to, czy tniemy koszty z jakiegoś powodu czy z czystej chęci wyeliminowania niepotrzebnych wydatków, warto rozważyć kwestię eksploatacji drukarek. Powszechnie wiadomo, że funkcjonowanie przestrzeni biurowej jest ściśle związane z powielaniem dokumentów. Faktury, istotne dokumenty, wnioski i akta potrzebne do archiwizacji - to wszystko jest każdego dnia drukowane w ogromnych ilościach. Dlatego żadna firma nie ma racji funkcjonowania bez kserokopiarek biurowych i drukarek, które umożliwiają wykonywanie obowiązkowych czynności. 

czytaj całość »
Co zrobić ze zużytymi materiałami eksploatacyjnymi?

Zgodnie z Ustawą o odpadach na właścicielach zużytych kaset po tonerach i tuszach ciąży obowiązek ich utylizacji. Okazuje się bowiem, że materiały eksploatacyjne drukarek należą do materiałów niebezpiecznych, a więc szkodliwych dla środowiska. Gdzie należy oddać zużyte kasety tonerów i tuszy? Dlaczego nie można wyrzucić ich do standardowego kubła na śmieci i co grozi za nieprzestrzeganie przepisów? Sprawdziliśmy to.

czytaj całość »
Szybkość drukarki - czy warto zwracać na nią uwagę podczas zakupu?

Wiele osób, które stoją przed wyborem nowej drukarki, zastanawia się, na jakie parametry zwrócić uwagę. Po przejrzeniu danych, które podaje producent, pojawiają się dodatkowe pytania, które najczęściej dotyczą szybkości drukarki. Wokół tego parametru powstało wiele mitów i niewiadomych, dlatego warto dowiedzieć się więcej na ten temat. Czy szybkość drukarki ma znaczenie? Jak przekłada się ona na koszta eksploatacji? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.

czytaj całość »
Optymalizacja kosztów druku w firmie – od czego zacząć?

Każda firma, niezależnie od wielkości chce w jak największym stopniu zoptymalizować koszty funkcjonowania biura. Jest to bardzo ważny aspekt w działalności nowoczesnego przedsiębiorstwa. Pojęcie optymalizacji kosztów prowadzonej działalności jest rozumiane jako takie zarządzanie wszelkiego rodzaju opłatami, które w efekcie spowoduje ich obniżenie, bez zmniejszenia jakości funkcjonowania firmy. Jednym z pierwszych działań, jakie powinniśmy podjąć, chcąc osiągnąć ten efekt, jest wprowadzenie racjonalnego eksploatowania energii, które objawia się między innymi przez ekonomiczne użytkowanie urządzeń. Oprócz oszczędnego korzystania z energii elektrycznej, cieplnej i wodnej, warto zwrócić uwagę również na optymalizację wszelkich urządzeń biurowych, a w szczególności drukarek.

czytaj całość »
Inteligentne drukowanie – obniżaj koszty wydruku w firmie

Każda firma stara się w jak największym stopniu obniżyć koszty działalności. I chociaż często jest tak, że firmy dysponują systemami, które pozwalają ściśle kontrolować koszty ogólne, to nie zwraca się uwagi na koszty ukryte, które pożerają czasem naprawdę dużą część dochodów przedsiębiorstwa. Takimi kosztami są na przykład te związane z drukowaniem. Biuro bez drukarki, kopiarki i skanera nie może funkcjonować. Codziennie w firmie konieczny jest wydruk dokumentów, skserowanie ważnych informacji czy zeskanowanie danych do komputera. Niewielu managerów, a także zwykłych pracowników jednak zastanawia się nad ilością niepotrzebnie wydrukowanych dokumentów w firmie każdego dnia lub nad czasem przeznaczonym na zarządzanie drukarkami i ich konserwacją. A powinni, ponieważ duża część wydawanych środków finansowych wiąże się z materiałami eksploatacyjnymi lub jest inwestowana w sprzęt, więc w skali roku może wygenerować całkiem sporą sumę. 

czytaj całość »
Czy dzierżawa drukarki dla firmy się opłaca? Wady i zalety dzierżawy sprzętu biurowego.

Drukarki i kserokopiarki to jedne z najważniejszych urządzeń w nowoczesnym biurze. I nie tylko tam, bo są również integralną częścią każdego sklepu, czy nawet gospodarstwa domowego. Ich możliwości nie sprowadzają się już dziś tylko do kopiowania treści. Nowoczesne sprzęty tego typu łączą w sobie cechy drukarki, skanera, kopiarki, faksu, a nawet dysku pamięci, co sprawia, że bez nich każda praca stałaby się o wiele trudniejsza, a może nawet niemożliwa. 

Wielofunkcyjność kserokopiarek jest wielką zaletą dla firm, które muszą przecież dbać oszczędzanie kosztów. Jedna kserokopiarka może bowiem znakomicie zastąpić kilka urządzeń innego typu, które potrafią wykonywać tylko jedną z wielu biurowych czynności. Jej zakup pod kątem długofalowym jest oszczędnością dla firmy, ponieważ zwraca się bardzo szybko dzięki niskim kosztom eksploatacji w przeliczeniu na liczbę kopii dokumentów, które można dzięki niej przygotować. Jest też druga możliwość, a mianowicie wynajem sprzętu. Jest to tańsze rozwiązanie, tym bardziej dla dopiero zaczynających firm, które muszą liczyć się z często niewielkim budżetem. Jedno i drugie rozwiązanie będzie miało swoje wady i zalety. Warto się zastanowić, które z rozwiązań sprawdzi się w naszej firmie. Pomoże nam w tym poniższy artykuł, w którym przedstawiono plusy i minusy każdego z nich. 

czytaj całość »
Słownik pojęć urządzeń drukujących

Obsługa urządzeń wielofunkcyjnych i drukarek, niezależnie czy jest to kopiarka poleasingowa, nowy sprzęt czy też urządzenie wzięte w dzierżawę, będzie intuicyjna tylko po zapoznaniu się z podstawowymi pojęciami związanymi z tego rodzaju sprzętem. Każda branża operuje bowiem terminologią właściwą wyłącznie dla znawców tematyki. Warto więc mając na wyposażeniu kserokopiarki biurowe oraz inny sprzęt drukujący, poznać pojęcia z tego segmentu. Poniżej znajduje się więc słownik pojęć związanych z całą tematyką dotyczącą urządzeń drukujących, który rozjaśni nieco obsługę kserokopiarek i innych maszyn. Słownik zawiera podstawowe hasła, opisane w jasny, prosty i przystępny sposób, który będzie zrozumiały także dla osób zupełnie nieznających tematu.

czytaj całość »
Jaką kserokopiarkę wybrać do biura? Drukarki i kserokopiarki dla małych i średnich firm

Kserokopiarki, drukarki i urządzenia wielofunkcyjne to podstawowe wyposażenie biurowe każdej firmy. Mniejsze przedsiębiorstwa decydują się często na urządzenia używane, głównie poleasingowe kserokopiarki i drukarki. Pozwala to na znaczne obniżenie kosztów, poleasingowe urządzenia biurowe w dobrym stanie nie cechują się przy tym niższymi walorami użytkowymi. Nowe urządzenia biurowe wyróżnia jednak nowocześniejsze oprogramowanie i wiele nowych, przydatnych funkcjonalności. W mniejszych firmach doskonale sprawdzają się również tak nowe, jak i używane urządzenia wielofunkcyjne, stanowiące połączenie drukarki z kserokopiarką, skanerem lub faksem. 

czytaj całość »
Jak policzyć koszty eksploatacji kserokopiarki?

W jaki sposób dobrze policzyć koszty eksploatacji kserokopiarki we firmie? Z tym trudnym zadaniem boryka się bardzo wielu przedsiębiorców i zatrudnionych przez nich pracowników. Oto kilka pożytecznych wskazówek, które pomogą ustalić na co koniecznie należy zwracać szczególną uwagę. Przydadzą się one w momencie, gdy ktoś chce się poznać  wszystkie koszty związane z eksploatacja kserokopiarki w danym przedsiębiorstwie. Sprawdź swoją wiedzę na temat tego, jakie naprawdę ponosi się koszty eksploatacji kserokopiarek biurowych.

czytaj całość »
Kserokopiarki, zakup czy wynajem?

Chyba nie ma takiego biura, które mogłoby istnieć bez kserokopiarki. Jest to jedno z podstawowych (choć niestety nie najtańszych urządzeń). Niezależnie od prowadzonej działalności, zawsze może zdarzyć się sytuacja, że trzeba coś szybko skserować bądź też wydrukować. Można się zdecydować na zakup taniego sprzętu, ale nie da się ukryć - jego jakość nie pozwoli na profesjonalne działanie. Z tego powodu każda firma musi liczyć się z koniecznością posiadania kserokopiarki. Co z tymi, dla których zakup jest zbyt dużym wydatkiem? Coraz większą popularnością zaczyna się cieszyć wynajem tego typu urządzeń. Które rozwiązanie - zakup czy wynajem - jest korzystniejsze i na które w ostateczności się zdecydować?

czytaj całość »
Skąd wzięły się drukarki, czyli krótka historia druku cyfrowego

Drukarka oraz kserokopiarka to nieodłączne elementy naszego życia. Używamy ich zarówno w domu, w celach prywatnych jak i w każdej firmie. Gdyby zadać pytanie - kto wyobraża sobie bez nich życie, niewielu śmiałków odważyło by się podnieść rękę do góry. Dostęp do nowoczesnych technologii druku sprawia, że nasze życie jest zdecydowanie łatwiejsze, jednak technologia druku przeszła naprawdę długą drogę, aby stać się przedmiotem codziennego użytku. Jaką? Na to pytanie odpowiemy w dzisiejszym artykule, a historia powstania druku, drukarki oraz wielu innych urządzeń drukujących nie będzie już tajemnicą! Krok po kroku przeprowadzimy Cię przez historię powstania druku - rozpoczynając od pierwszych historycznych znalezisk aż po druk cyfrowy, który wykorzystujemy na co dzień...

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl