Blog kategorie
Producenci
Promocje
Konica Minolta Bizhub C454e
Konica Minolta Bizhub C454e
8 900,00 zł 7 699,00 zł
szt.
Konica Minolta Bizhub C364e
Konica Minolta Bizhub C364e
6 700,00 zł 6 299,00 zł
szt.
Konica Minolta Bizhub C554e
Konica Minolta Bizhub C554e
8 900,00 zł 7 999,00 zł
szt.
Materiały eksploatacyjne Konica Minolta – co powinieneś wiedzieć?
Materiały eksploatacyjne Konica Minolta – co powinieneś wiedzieć?

Jedną z bardziej znanych firm na rynku urządzeń drukujących jest japońska Konica Minolta, o której wielokrotnie wspominaliśmy już na naszym blogu. To producent pod wieloma względami pionierski, od dziesiątek lat działający na rynkach całego świata. Bardzo prawdopodobne, że urządzenia takie, jak bizhub C280, czy bizhub 283 znajdują się również w Twojej firmie, dlatego dziś mamy dla Ciebie przewodnik po materiałach eksploatacyjnych Konica Minolta. z którego dowiesz się wielu praktycznych informacji.

czytaj całość »
Kserokopiarka do szkoły – jaką wybrać?
Kserokopiarka do szkoły – jaką wybrać?

Wybór sprzętu drukującego zależy w dużej mierze od tego, w jakim miejscu zamierzamy go wykorzystywać i do jakich celów ma służyć. Wiąże się z tym też oczywiście określony budżet, który chcemy przeznaczyć na zakup. Oprócz biur i siedzib firm prywatnych kserokopiarki powszechnie wykorzystuje się w szkołach i wszelkiego rodzaju placówkach edukacyjnych. Znajdują się one w pokojach nauczycielskich, bibliotekach, czytelniach, punktach ksero. Uczniowie skanują na nich materiały potrzebne do nauki, a także dzięki nim możliwy jest obieg szkolnych dokumentów. Oto nasz poradnik, jak wybrać praktyczną kserokopiarkę do szkoły.

czytaj całość »
Wybór tuszu do drukarki – odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania
Wybór tuszu do drukarki – odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

Koniec tuszu lub tonera w drukarce to oczywisty problem. Jeśli chcesz móc ponownie korzystać ze swojego urządzenia, musisz wówczas jak najszybciej zaopatrzyć się w nowe materiały eksploatacyjne. Okazuje się jednak, że nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać, a wielu użytkowników kserokopiarek i drukarek ma problem z wieloma kwestiami dotyczącymi tuszu w drukarce. Dziś postaramy się odpowiedzieć na pytania, które najczęściej nam zadajecie i rozwiązać kwestie, które najczęściej sprawiają najwięcej kłopotu użytkownikom.

czytaj całość »
Ciekawostki o druku – o tym nie mówi się w szkole
Ciekawostki o druku – o tym nie mówi się w szkole

Historię druku już przedstawialiśmy czytelnikom naszego bloga. Podstawowe informacje na ten temat warto znać, nawet jeśli nie fascynujesz się urządzeniami drukującymi, czy kserokopiarkami. O druku można powiedzieć jednak znacznie więcej, temat jest naprawdę trudny do wyczerpania w jednym lub kilku krótkich artykułach. Spróbujemy w związku z tym dziś przedstawić takie informacje o druku, z jakimi dotychczas prawdopodobnie się nie spotkaliście. Oto nieco inne spojrzenie na druk niż przez pryzmat szkolnych historii o Gutenbergu. Zobacz nasze ciekawostki o druku.

czytaj całość »
Praca poza biurem w czasie kryzysu – jak zabezpieczyć nieużywane urządzenia drukujące w firmie?
Praca poza biurem w czasie kryzysu – jak zabezpieczyć nieużywane urządzenia drukujące w firmie?

Sytuacja, z którą musimy mierzyć się w ostatnich tygodniach, jest, lekko mówiąc, bardzo nietypowa. Oczywiście nie tylko nasz kraj, lecz cały świat będzie musiał poradzić sobie z wieloma negatywnymi skutkami dla gospodarki związanymi z wirusem COVID-19, potocznie nazywanym koronawirusem. Wiele firm jednak radzi sobie ze wszystkim bardzo dobrze i upatruje w kryzysie swoich szans, przekuwając nowe doświadczenia na coś pozytywnego, co przyda się w przyszłości. Między innymi okazuje się, że bardzo duża część z naszych codziennych czynności, które wykonujemy w pracy biurowej, jest możliwa do wykonania w domu i „home office” naprawdę działa. My spróbujemy się dziś przyjrzeć sytuacji od strony naszej działalności. W siedzibach firm na czas pracy poza biurem zostały przecież tysiące sprzętów elektronicznych, w tym drukarki i kserokopiarki. Jak już wspominaliśmy na naszym blogu, nie używając ich, również można doprowadzić do ich awarii i usterek technicznych. Co zatem należy zrobić, aby tego uniknąć i jak najlepiej zabezpieczyć sprzęt drukujący przed udaniem się na kilkutygodniowy lub kilkumiesięczny home office? Oto nasz poradnik na czas obecnego kryzysu.

czytaj całość »
Słownik pojęć urządzeń drukujących – część 2
Słownik pojęć urządzeń drukujących – część 2

Zaznajomiliśmy się już z podstawowymi pojęciami dotyczącymi urządzeń drukujących. Wiemy, z czego składa się kserokopiarka oraz jakie są rodzaje drukarek. Wciąż jednak wiele funkcji poszczególnych urządzeń może być dla użytkownika niejasnych. Często w ich opisach używane są specjalistyczne zwroty lub nazwy wywodzące się z języka angielskiego, które nie będą dla wszystkich jasne – szczególnie dla osób, dla których jest to pierwszy zakup zaawansowanego urządzenia drukującego do firmy. Rozszerzmy zatem naszą drukarską wiedzę i spróbujmy przybliżyć kolejne pojęcia dotyczące urządzeń drukujących.

czytaj całość »
Zakup taniej kserokopiarki do małego biura – na co zwrócić uwagę?
Zakup taniej kserokopiarki do małego biura – na co zwrócić uwagę?

Jeśli prowadzisz niewielką firmę lub biuro, nie potrzebujesz zapewne najbardziej wydajnego sprzętu dostępnego na rynku. Dotyczy to wielu kwestii, również urządzeń drukujących. Zakup urządzenia za kilka, a nawet kilkanaście tysięcy, takiego jak bizhub 4050i będzie racjonalny w przypadku szerszej eksploatacji sprzętu – nie zaś dwu- lub trzyosobowej firmy znajdującej się w prywatnym mieszkaniu. Tańsze urządzenie, nieposiadające tak wielu zaawansowanych funkcji w zupełności Ci wystarczy. Skupmy się zatem dziś na tych nieco mniejszych, tańszych urządzeniach drukujących i spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką kserokopiarkę do małego biura należy wybrać.

czytaj całość »
Rodzaje drukarek
Rodzaje drukarek

Jeśli ktoś spytałby Cię o to, jakie rodzaje drukarek znasz, zapewne bez problemu wymieniłbyś drukarki laserowe i atramentowe. Czy jednak byłbyś w stanie dokładnie opisać to, czym się one różnią? Wiedza taka jednak będzie bardzo przydatna, gdy będziesz chciał wybrać odpowiednie, dopasowane do Twoich potrzeb urządzenie do firmy lub domu. Ponadto, prawdopodobne, że nie masz też świadomości, iż istnieją inne rodzaje drukarek. Zakup kserokopiarki lub innego urządzenia drukującego na swoje potrzeby okazuje się więc czynnością nie tak prostą, jak mogłoby Ci się to wydawać. Dziś mamy dla Ciebie przewodnik po rodzajach drukarek, jakie dostępne są na rynku. 

czytaj całość »
O polskim rynku drukarek
O polskim rynku drukarek

Tym razem przygotowaliśmy temat nieco bardziej ogólny, w którym zastanowimy się bardziej nad tym, jak wygląda rynek druku, nie zaś konkretne technologie, czy urządzenia. Mówiliśmy już wiele o historii samego druku, sięgaliśmy nawet do czasów, gdy nikomu nie śniło się jeszcze myśleć o urządzeniach takich, jak drukarki, kserokopiarki, czy komputery. Przyjrzyjmy się dziś temu, jak przez lata, aż do chwili obecnej kształtował się rynek urządzeń drukujących w naszym kraju.

czytaj całość »
Jak zapobiec wysychaniu tuszu w drukarce?
Jak zapobiec wysychaniu tuszu w drukarce?

Zaschnięty tusz to prawdziwa zmora właścicieli drukarek atramentowych. Na temat tego, jak sobie z nim poradzić, wyrosło sporo mitów i różnych internetowych teorii. Problem jest jednak realny i być może spotkał też Ciebie. W jaki sposób uniknąć wyschnięcia tuszu w drukarce atramentowej? Sprawdź, zanim zdecydujesz się na zakup kserokopiarki, urządzenia wielofunkcyjnego lub drukarki do swojej firmy.

czytaj całość »
Na co uważać decydując się na wynajem drukarek do firmy?
Na co uważać decydując się na wynajem drukarek do firmy?

Firmy chętnie decydują się na wynajem urządzeń elektronicznych zamiast zakupu nowego sprzętu. Usługi takie są coraz popularniejsze, rozszerza się także ich zakres. W wielu sytuacjach nowe lub używane kserokopiarki na wynajem będą korzystnym wyjściem, pod warunkiem, że wybierzesz odpowiedni sprzęt, a także odpowiednią firmę, która Ci go wydzierżawi. Zobacz, na co powinieneś zwrócić uwagę, aby decyzja o wynajmie urządzeń drukujących okazała się naprawdę korzystna i opłacalna dla Twojej firmy.

czytaj całość »
Urządzenia drukujące a ekologia
Urządzenia drukujące a ekologia

Na całym świecie, również w naszym kraju, wzrasta świadomość ekologiczna konsumentów w każdej dziedzinie rynku. Coraz więcej klientów jako jeden z głównych czynników decydujących o zakupie czegoś wymienia kwestie ekologiczne i ochrony środowiska, nawet kosztem konieczności zapłaty większej kwoty za produkt. Jak temat ten ma się do kserokopiarek i innych urządzeń drukujących? Czy drukowanie, które oddziałuje na środowisko choćby poprzez pobór prądu oraz zużycie papieru może być w ogóle ekologiczne?

czytaj całość »
Przewodnik po materiałach eksploatacyjnych do drukarek
Przewodnik po materiałach eksploatacyjnych do drukarek

Mówiąc o drukarkach, kserokopiarkach i innych urządzeniach drukujących, bardzo często wspomina się o materiałach eksploatacyjnych do nich. O ile z definicją samego pojęcia nie masz zapewne problemu, ponieważ sama nazwa mówi o tym, że są to materiały, jakie się eksploatuje – zużywa, o tyle określenie, jakie konkretnie materiały eksploatacyjne używane są w poszczególnych urządzeniach, może sprawić już problem. Rozwiejemy dziś wszelkie wątpliwości i zapoznamy się wspólnie z materiałami eksploatacyjnymi do różnych typów drukarek i pozostałych urządzeń drukujących.

czytaj całość »
Zakup drukarki – jak nie przepłacić
Zakup drukarki – jak nie przepłacić

Oczywistym faktem jest, że jednym z głównych kryteriów, jakie decydują o zakupie danego produktu, jest zawsze cena. Nawet, jeśli nie jest to kwestia najważniejsza, to zawsze w dalszej kolejności bierzemy ją pod uwagę. Nikt z nas nie lubi przepłacać lub płacić za coś, co nie jest warte swojej ceny. Na opłacalność zakupu urządzenia drukującego wpływają jednak nie tylko ceny kserokopiarek. Jak podjąć decyzję o zakupie, aby nie przepłacić? Oto nasz poradnik.

czytaj całość »
Jak bezpiecznie wyczyścić drukarkę?
Jak bezpiecznie wyczyścić drukarkę?

Tym razem podejmujemy temat czystości kserokopiarek i innych urządzeń drukujących. Nie mamy jednak na myśli tego, że obudowa Twojej drukarki ma lśnić i przejść test białej rękawiczki. Oczywiście przecierasz pewnie drukarkę z wierzchu ścierką, gdy zgromadzi się na niej kurz – elegancki wygląd we wnętrzu pomieszczenia też ma przecież znaczenie. Dla wydajności Twojej drukarki i jakości uzyskiwanego druku najważniejsza jest jednak czystość wnętrza drukarki i jej poszczególnych elementów. Jak o to jednak zadbać? Przecież nie wylejesz na swoją bizhub C35P wiadra wody lub nie wjedziesz do środka mopem. Co zatem możesz zrobić?

czytaj całość »
Najczęściej spotykane awarie niszczarek do papieru
Najczęściej spotykane awarie niszczarek do papieru

Wiele mówimy na naszym blogu o tym, jak powinny być niszczone dokumenty i jakie parametry powinny mieć urządzenia służące do ich niszczenia. Nieważne, jaką niszczarkę do papieru wybierzesz – czy będzie to HSM Shredstar X15, HSM Securio C16, czy jakikolwiek inny model – nie będzie to sprzęt bezawaryjny i nieśmiertelny. Każde urządzenie elektroniczne można uszkodzić, np. użytkując je w niewłaściwy sposób lub nie poddając konserwacji. Jakie awarie dotyczą niszczarek do papieru, co je powoduje i jak z nimi walczyć? Zobaczmy.

czytaj całość »
Najczęstsze rodzaje awarii drukarek
Najczęstsze rodzaje awarii drukarek

Wszystkie urządzenia elektryczne i elektroniczne mają to do siebie, że ulegają awariom. Choć producenci za sprawą nowoczesnych technologii znacząco awaryjność tę zmniejszają i sprawiają, że ich urządzenia są coraz wyższej jakości, to nie da się tego wyeliminować w 100%. Usterki nie omijają też drukarek, skanerów, czy kserokopiarek. Przed nami próba opisania kilku rodzajów awarii urządzeń drukujących, z jakimi ich użytkownicy muszą zmagać się najczęściej.

czytaj całość »
Jak rozwój druku zmienił otaczający nas świat?
Jak rozwój druku zmienił otaczający nas świat?

O tym, że druk jest jednym z przełomowych wynalazków w dziejach ludzkości, uczy się już dzieci w szkołach podstawowych. Niemal każdy kojarzy też postać Jana Gutenberga. Czy poza niewiele mówiącym w praktyce frazesem, że druk to ważny wynalazek, zdajemy sobie naprawdę sprawę z jego wagi? Co zmieniło się od wynalezienia druku do współczesnych, nowoczesnych urządzeń takich, jak Bizhub C454E, czy Konica Minolta C224? Na jakie dziedziny naszego życia przez wieki wpływał druk i odmieniał je?

czytaj całość »
Profesjonalny serwis urządzeń drukujących – czym się cechuje?
Profesjonalny serwis urządzeń drukujących – czym się cechuje?

Lubimy, gdy usługi, z których korzystamy, przeprowadzane są przez prawdziwych fachowców, którzy znają się na tym, co robią i umieją tą wiedzą podzielić się oraz zastosować ją w praktyce. Wiemy wówczas, że możemy takim osobom zaufać i bezpiecznie powierzyć nasz sprzęt. Zastanówmy się, jak powinien wyglądać profesjonalny serwis, gdy potrzebna będzie Ci pomoc z Twoim Bizhub C280 lub innym urządzeniem, zarówno wówczas, gdy wykorzystujesz nowe, jak i używane kserokopiarki. Wyobraźmy sobie idealny serwis urządzeń drukujących.

czytaj całość »
Jak samodzielnie poradzić sobie z prostą usterką drukarki?
Jak samodzielnie poradzić sobie z prostą usterką drukarki?

Awarie zaawansowanych, profesjonalnych urządzeń drukujących używanych w firmach bardzo często wymagają profesjonalnej naprawy przez fachowców, a najlepiej autoryzowany serwis. Wiele drobnych problemów wynika jednak tylko z błędów użytkownika podczas obsługi ksera lub drukarki. W wielu przypadkach nie ma obaw o to, że urządzenie zostanie trwale uszkodzone, lecz wystarczy zajrzeć do instrukcji i zastanowić się, co prawdopodobnie sami zrobiliśmy nie tak, jak trzeba, że pojawił się kłopot. Przedstawiamy krótki poradnik, w jakich sytuacjach nie musisz od razu wzywać serwisu do swojej drukarki i jak możesz z nich wybrnąć bez szkody dla swojego sprzętu.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl