Gdzie wyrzucić papier z niszczarki
Gdzie wyrzucić papier z niszczarki

Niszczarka to bez wątpienia przydatne urządzenie. Co więcej, znajdzie ona zastosowanie nie tylko w siedzibie firmowej czy niewielkim biurze, ale także w domu. W końcu również we własnych czterech ścianach znajdziemy wiele poufnych dokumentów, które nie powinny wpaść w niepowołane ręce. Mogą to być zarówno stare faktury i paragony, jak również nieważne umowy, wyciągi z konta bankowego czy rachunki. Pamiętajmy jednak o tym, że choć z pomocą niszczarki możemy pozbyć się wszelkiego rodzaju dokumentów, nie sprawi ona, że sam papier w magiczny sposób zniknie. A zbiornik dołączony do urządzenia prędzej czy później trzeba będzie opróżnić… W poniższym artykule odpowiadamy na pytanie, gdzie wyrzucić papier z niszczarki?

czytaj całość »
Jak działa kserokopiarka
Jak działa kserokopiarka

Kserokopiarka to bez wątpienia jedno z najważniejszych urządzeń biurowych. Obecnie korzysta się z niej już nie tylko w dużych biurach i siedzibach firmowych, ale również w domowych gabinetach czy na uczelniach i w szkołach. Oczywiście, nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ większość uczniów, studentów, pracowników biurowych czy przedsiębiorców od czasu do czasu musi wykonać kopię dokumentów czy notatek. Niewiele osób wie jednak, jak właściwie działa kserokopiarka i co się wewnątrz niej znajduje. Dlatego właśnie temu zagadnieniu postanowiliśmy poświęcić dzisiejszy artykuł. Zapraszamy do lektury!

czytaj całość »
Metody drukowania
Metody drukowania

Chyba każdy z nas musi od czasu do czasu skorzystać z drukarki. Mogą to być zarówno papiery biurowe w biurze, jak również prywatne dokumenty, faktury czy projekty graficzne na zaliczenie na studiach. Czy jednak zawsze wiesz, jaka metoda drukowania najlepiej sprawdzi się do Twoich wydruków? Bardzo możliwe, że nie, ponieważ wielu z nas najczęściej nawet nie zastanawia się nad tym, jakie techniki i metody drukowania są powszechnie stosowane. Dlatego w dzisiejszym artykule chcielibyśmy nieco przybliżyć Ci ten temat. Zapraszamy do lektury!

czytaj całość »
Ile kosztuje kserokopiarka?
Ile kosztuje kserokopiarka?

Kserokopiarka bez wątpienia należy do urządzeń biurowych, które przydają się każdemu. Znajduje ona zastosowanie przede wszystkim w biurze, ale nie zapominajmy o tym, że często bywa niezbędna także w domu – zwłaszcza wtedy, gdy w domowym zaciszu wykonujemy wiele prac biurowych związanych z nauką, pracą czy prowadzeniem firmy. W takim razie odpowiedzmy na pytanie, ile kosztuje kserokopiarka. Pytanie, które wcale nie jest tak banalne, jak pozornie mogłoby się wydawać.

czytaj całość »
Kserokopiarka tania w eksploatacji
Kserokopiarka tania w eksploatacji

Kserokopiarki biurowe bez dwóch zdań nie należą do urządzeń tanich. Co prawda najtańsze, nowe urządzenia można zakupić już za mniej niż 5 tysięcy złotych, ale chcąc nabyć naprawdę wysokojakościowe urządzenie, często trzeba liczyć się z wydatkiem kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. A trzeba pamiętać o tym, że koszt zakupu kserokopiarki to nie jedyny wydatek związany z tym urządzeniem biurowym. W końcu dochodzą jeszcze koszty eksploatacji. Jak wybrać kserokopiarkę tanią w eksploatacji? Przekonajmy się.

czytaj całość »
Kserokopiarkę jakiej firmy warto kupić?
Kserokopiarkę jakiej firmy warto kupić?

Niezależnie od tego, czy dopiero otwierasz własną firmę, czy prowadzisz przedsiębiorstwo od wielu lat, kserokopiarki to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia każdego biura. Dlatego warto zadbać o to, aby wybrać cenionego producenta tych urządzeń - dzięki temu zainwestujesz w wysokiej jakości, bezawaryjny sprzęt. Którzy producenci są obecnie najbardziej polecani przez specjalistów oraz użytkowników? Zanim przejdziesz do zakupów, koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami kserokopiarek nowych i poleasingowych, które znacząco usprawnią codzienną pracę Twojego zespołu!

czytaj całość »
Kserokopiarki poleasingowe - czy to się opłaca?
Kserokopiarki poleasingowe - czy to się opłaca?

Nowe kserokopiarki to dla wielu przedsiębiorców spory wydatek - zwłaszcza, jeśli prowadzisz małe lub średnie przedsiębiorstwo. Trzeba jednak przyznać, że jest to sprzęt potrzebny i bez niego ciężko się obejść w pracy biurowej. Jeśli zależy Ci na jakości oraz korzystnej cenie, dobrym rozwiązaniem będą kserokopiarki poleasingowe. Przekonaj się, dlaczego tak wiele firm decyduje się na ten wybór i na jakie aspekty specyfikacji technicznej zwrócić uwagę podczas zakupu. Zapraszamy do przeczytania artykułu!

czytaj całość »
Jak dbać o urządzenia biurowe?
Jak dbać o urządzenia biurowe?

Nagła awaria kserokopiarki czy drukarki może zepsuć cały dzień pracy w biurze - a przecież umowy oraz faktury czekają na podpisanie i wysłanie do kontrahentów!  Warto więc wyprzedzić ewentualne problemy techniczne oraz odpowiednio zadbać o ogólnodostępny w firmie sprzęt. Wbrew pozorom, wcale nie jest to trudne, a także nie wymaga dużych ilości energii. Co najważniejsze, każdy pracownik może przyczynić się poprawnej konserwacji urządzenia, co znacząco wpłynie na ogólną jakość użytkowania kserokopiarki. O tym, jak to zrobić, dowiesz się z tego artykułu!

czytaj całość »
Awaria drukarki w firmie - co robić?
Awaria drukarki w firmie - co robić?

Nawet w przypadku najlepiej zadbanego sprzętu może zdarzyć się awaria kserokopiarki. Odpowiednia konserwacja jest oczywiście bardzo ważna, warto jednak wiedzieć, jak zareagować w takiej sytuacji oraz poznać najczęściej spotykane problemy, które powodują niesprawność urządzenia. Czasami oczywiście kserokopiarkę można naprawić samemu, na przykład w przypadku niewielkich usterek. Jeśli natomiast kserokopiarka jest intensywnie użytkowana, koniecznie zapoznaj się z ofertą serwisów w Twojej okolicy i wybierz zaufaną markę, której pracownicy mają specjalistyczną wiedzę, dotyczącą automatyki biurowej.

czytaj całość »
Jak wygląda serwis kserokopiarki?
Jak wygląda serwis kserokopiarki?

Kserokopiarki należą do niezwykle wygodnych urządzeń wielofunkcyjnych wykorzystywanych przede wszystkim w przestrzeni firmowej. Należy jednak pamiętać, że sprzęt do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje kompleksowego serwisu. Podczas przeglądu istotne jest monitorowanie stanu zużycia poszczególnych komponentów, a także ich wymiana w razie konieczności. W efekcie urządzenie będzie działać sprawnie i bezproblemowo przez bardzo długi czas.

czytaj całość »
Niszczarki HSM – poznaj zalety!
Niszczarki HSM – poznaj zalety!

Niszczarki opracowane przez markę HSM należą do jednych z najbardziej renomowanych urządzeń dostępnych na rynku. Tego rodzaju sprzęt posiada szereg istotnych zalet, dlatego są wykorzystywane między innymi w firmach. Równie dobrze sprawdzają się w użytku domowym. Dlaczego warto wybrać niszczarkę do papieru tego producenta? Przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje.

czytaj całość »
Jakie urządzenia powinny znaleźć się w każdym biurze?
Jakie urządzenia powinny znaleźć się w każdym biurze?

Każde biuro, bez względu na dokładny profil prowadzonej działalności, potrzebuje dedykowanych urządzeń, które znacznie ułatwią pracę. Z tego względu postanowiliśmy przygotować zestawienie przydatnego sprzętu. Na dodatek doradzamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu wyposażenia.

czytaj całość »
Jak wybrać kserokopiarkę do biura?
Jak wybrać kserokopiarkę do biura?

W praktycznie każdym biurze kserokopiarka stanowi absolutnie podstawowy sprzęt wykorzystywany codziennie. To urządzenia wielofunkcyjne, łączące w sobie drukarkę, skaner, oraz faks. Wiele modeli posiada także własne dyski pamięci, co znacznie ułatwia pracę, szczególnie gdy konieczne jest tworzenie cyklicznych kopii pewnych dokumentów, na przykład umów. Jak wybrać kserokopiarkę do biura? Na co zwrócić szczególną uwagę?

czytaj całość »
Sprzęt, który powinien znaleźć się w każdym biurze
Sprzęt, który powinien znaleźć się w każdym biurze

Gdybyśmy spytali przedsiębiorców, co jest kluczem do sprawnego i efektywnego funkcjonowania firmowego biura, pewnie większość z nich w pierwszej kolejności powiedziałaby o zmotywowanej i wykwalifikowanej kadrze pracowniczej. Oczywiście, byłoby w tym wiele prawda, niemniej nie możemy zapomnieć o tym, że niezwykle istotną rolę w biurze odgrywają nie tylko ludzie, ale również urządzenia. Bez jakiego sprzętu trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie firmowego biura? Sprawdźmy!

czytaj całość »
Co powinna mieć dobra kserokopiarka?
Co powinna mieć dobra kserokopiarka?

Umowy z pracownikami i kontrahentami, raporty, sprawozdania, faktury, projekty czy materiały szkoleniowe… w firmowym biurze codziennie z rąk do rąk pracowników przechodzi wiele różnego rodzaju dokumentów. Dobra kserokopiarka to zatem urządzenie niezbędne w każdej firmie. Ale co właściwie kryje się pod słowem „dobra”? Po czym poznać, że dany model sprawdzi się w biurze? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule, w którym wyjaśniamy, co powinna mieć dobra kserokopiarka!

czytaj całość »
Czy warto drukować i kserować w kolorze?
Czy warto drukować i kserować w kolorze?

Zarówno w niewielkim, kilkunastoosobowym przedsiębiorstwie, jak również w dużej, międzynarodowej korporacji, codziennie pracuje się najróżniejszymi dokumentami. Biurka pracowników przykryte są materiałami szkoleniowymi i raportami, szuflady zapełnione bywają sprawozdaniami finansowymi, a do segregatorów i szafek menedżerów oraz szefów poszczególnych działów regularnie trafiają nowe umowy z pracownikami czy kontrahentami, faktury i inne ważne dokumenty. To, że wysokiej jakości drukarka jest niezbędna w każdym biurze, jest oczywiste. Inną kwestią jest to, czy firmowe dokumenty warto drukować i kserować w kolorze. Jakie są zalety i wady kolorowych wydruków i kiedy się one sprawdzą? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

czytaj całość »
Ergonomiczne drukowanie – mówimy jak!
Ergonomiczne drukowanie – mówimy jak!

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie firmowego biura bez wysokiej jakości drukarki – w końcu w niemal każdym przedsiębiorstwie codziennie pracuje się z dziesiątkami najróżniejszych dokumentów. I chociaż wydrukowanie kilku stron nie jest drogie, to już wykonanie wielu kopii umów, raportów, sprawozdań czy faktur może wiązać się z wysokimi kosztami. Warto jednak pamiętać o tym, że koszty drukowania możemy w pewnym stopniu obniżyć. Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie są sprawdzone sposoby na ergonomiczne drukowanie w firmowym biurze!

czytaj całość »
Kserokopiarki dla firm od Forcopy – dlaczego warto?
Kserokopiarki dla firm od Forcopy – dlaczego warto?

Nowoczesne kserokopiarki są dosłownie obowiązkowym urządzeniem w biurach. Wykorzystuje się je także w placówkach publicznych, na przykład szkołach oraz szpitalach. Tego rodzaju urządzenie pozwala szybko i precyzyjnie generować kopie dowolnych dokumentów. Współczesne modele bardzo często stanowią synergię drukarki, skanera oraz faksu. Trudno więc wyobrazić sobie firmę bez tego rodzaju sprzętu. W prosty sposób możliwe jest zastąpienie kilku urządzeń – wystarczy wybrać odpowiednią kserokopiarkę. Dlatego w Forcopy dostępny jest szeroki asortyment wyposażenia od wielu producentów.

czytaj całość »
Tusz czy toner – jaka jest różnica?
Tusz czy toner – jaka jest różnica?

Tusze oraz tonery są materiałami eksploatacyjnymi spotykanymi między innymi w drukarkach. Dzięki nim urządzenie może poprawnie pracować, generując nowe lub kopiując istniejące dokumenty. Choć elementy te pełnią praktycznie tę samą funkcję, to posiadają szereg istotnych różnic, o których warto wiedzieć.

czytaj całość »
Jak dbać o biurową kserokopiarkę?
Jak dbać o biurową kserokopiarkę?

Użytkowanie biurowej kserokopiarki jest wygodne i niezwykle pomocne podczas pracy. Należy jednak pamiętać, że równie istotną kwestią jest dbanie o to urządzenie. Wówczas sprzęt może funkcjonować prawidłowo, bez niespodziewanych awarii lub niedociągnięć. W jaki sposób doglądać kserokopiarki biurowej? Wyjaśniamy wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące tego zagadnienia!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl