Blog kategorie
Producenci
Promocje
Konica Minolta Bizhub C364e
Konica Minolta Bizhub C364e
6 700,00 zł 6 299,00 zł
szt.
Konica Minolta Bizhub C454e
Konica Minolta Bizhub C454e
8 900,00 zł 7 699,00 zł
szt.
Słownik pojęć urządzeń drukujących – część 2
Słownik pojęć urządzeń drukujących – część 2

Zaznajomiliśmy się już z podstawowymi pojęciami dotyczącymi urządzeń drukujących. Wiemy, z czego składa się kserokopiarka oraz jakie są rodzaje drukarek. Wciąż jednak wiele funkcji poszczególnych urządzeń może być dla użytkownika niejasnych. Często w ich opisach używane są specjalistyczne zwroty lub nazwy wywodzące się z języka angielskiego, które nie będą dla wszystkich jasne – szczególnie dla osób, dla których jest to pierwszy zakup zaawansowanego urządzenia drukującego do firmy. Rozszerzmy zatem naszą drukarską wiedzę i spróbujmy przybliżyć kolejne pojęcia dotyczące urządzeń drukujących.

czytaj całość »
Zakup taniej kserokopiarki do małego biura – na co zwrócić uwagę?
Zakup taniej kserokopiarki do małego biura – na co zwrócić uwagę?

Jeśli prowadzisz niewielką firmę lub biuro, nie potrzebujesz zapewne najbardziej wydajnego sprzętu dostępnego na rynku. Dotyczy to wielu kwestii, również urządzeń drukujących. Zakup urządzenia za kilka, a nawet kilkanaście tysięcy, takiego jak bizhub 4050i będzie racjonalny w przypadku szerszej eksploatacji sprzętu – nie zaś dwu- lub trzyosobowej firmy znajdującej się w prywatnym mieszkaniu. Tańsze urządzenie, nieposiadające tak wielu zaawansowanych funkcji w zupełności Ci wystarczy. Skupmy się zatem dziś na tych nieco mniejszych, tańszych urządzeniach drukujących i spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką kserokopiarkę do małego biura należy wybrać.

czytaj całość »
Rodzaje drukarek
Rodzaje drukarek

Jeśli ktoś spytałby Cię o to, jakie rodzaje drukarek znasz, zapewne bez problemu wymieniłbyś drukarki laserowe i atramentowe. Czy jednak byłbyś w stanie dokładnie opisać to, czym się one różnią? Wiedza taka jednak będzie bardzo przydatna, gdy będziesz chciał wybrać odpowiednie, dopasowane do Twoich potrzeb urządzenie do firmy lub domu. Ponadto, prawdopodobne, że nie masz też świadomości, iż istnieją inne rodzaje drukarek. Zakup kserokopiarki lub innego urządzenia drukującego na swoje potrzeby okazuje się więc czynnością nie tak prostą, jak mogłoby Ci się to wydawać. Dziś mamy dla Ciebie przewodnik po rodzajach drukarek, jakie dostępne są na rynku. 

czytaj całość »
O polskim rynku drukarek
O polskim rynku drukarek

Tym razem przygotowaliśmy temat nieco bardziej ogólny, w którym zastanowimy się bardziej nad tym, jak wygląda rynek druku, nie zaś konkretne technologie, czy urządzenia. Mówiliśmy już wiele o historii samego druku, sięgaliśmy nawet do czasów, gdy nikomu nie śniło się jeszcze myśleć o urządzeniach takich, jak drukarki, kserokopiarki, czy komputery. Przyjrzyjmy się dziś temu, jak przez lata, aż do chwili obecnej kształtował się rynek urządzeń drukujących w naszym kraju.

czytaj całość »
Jak zapobiec wysychaniu tuszu w drukarce?
Jak zapobiec wysychaniu tuszu w drukarce?

Zaschnięty tusz to prawdziwa zmora właścicieli drukarek atramentowych. Na temat tego, jak sobie z nim poradzić, wyrosło sporo mitów i różnych internetowych teorii. Problem jest jednak realny i być może spotkał też Ciebie. W jaki sposób uniknąć wyschnięcia tuszu w drukarce atramentowej? Sprawdź, zanim zdecydujesz się na zakup kserokopiarki, urządzenia wielofunkcyjnego lub drukarki do swojej firmy.

czytaj całość »
Na co uważać decydując się na wynajem drukarek do firmy?
Na co uważać decydując się na wynajem drukarek do firmy?

Firmy chętnie decydują się na wynajem urządzeń elektronicznych zamiast zakupu nowego sprzętu. Usługi takie są coraz popularniejsze, rozszerza się także ich zakres. W wielu sytuacjach nowe lub używane kserokopiarki na wynajem będą korzystnym wyjściem, pod warunkiem, że wybierzesz odpowiedni sprzęt, a także odpowiednią firmę, która Ci go wydzierżawi. Zobacz, na co powinieneś zwrócić uwagę, aby decyzja o wynajmie urządzeń drukujących okazała się naprawdę korzystna i opłacalna dla Twojej firmy.

czytaj całość »
Urządzenia drukujące a ekologia
Urządzenia drukujące a ekologia

Na całym świecie, również w naszym kraju, wzrasta świadomość ekologiczna konsumentów w każdej dziedzinie rynku. Coraz więcej klientów jako jeden z głównych czynników decydujących o zakupie czegoś wymienia kwestie ekologiczne i ochrony środowiska, nawet kosztem konieczności zapłaty większej kwoty za produkt. Jak temat ten ma się do kserokopiarek i innych urządzeń drukujących? Czy drukowanie, które oddziałuje na środowisko choćby poprzez pobór prądu oraz zużycie papieru może być w ogóle ekologiczne?

czytaj całość »
Przewodnik po materiałach eksploatacyjnych do drukarek
Przewodnik po materiałach eksploatacyjnych do drukarek

Mówiąc o drukarkach, kserokopiarkach i innych urządzeniach drukujących, bardzo często wspomina się o materiałach eksploatacyjnych do nich. O ile z definicją samego pojęcia nie masz zapewne problemu, ponieważ sama nazwa mówi o tym, że są to materiały, jakie się eksploatuje – zużywa, o tyle określenie, jakie konkretnie materiały eksploatacyjne używane są w poszczególnych urządzeniach, może sprawić już problem. Rozwiejemy dziś wszelkie wątpliwości i zapoznamy się wspólnie z materiałami eksploatacyjnymi do różnych typów drukarek i pozostałych urządzeń drukujących.

czytaj całość »
Zakup drukarki – jak nie przepłacić
Zakup drukarki – jak nie przepłacić

Oczywistym faktem jest, że jednym z głównych kryteriów, jakie decydują o zakupie danego produktu, jest zawsze cena. Nawet, jeśli nie jest to kwestia najważniejsza, to zawsze w dalszej kolejności bierzemy ją pod uwagę. Nikt z nas nie lubi przepłacać lub płacić za coś, co nie jest warte swojej ceny. Na opłacalność zakupu urządzenia drukującego wpływają jednak nie tylko ceny kserokopiarek. Jak podjąć decyzję o zakupie, aby nie przepłacić? Oto nasz poradnik.

czytaj całość »
Jak bezpiecznie wyczyścić drukarkę?
Jak bezpiecznie wyczyścić drukarkę?

Tym razem podejmujemy temat czystości kserokopiarek i innych urządzeń drukujących. Nie mamy jednak na myśli tego, że obudowa Twojej drukarki ma lśnić i przejść test białej rękawiczki. Oczywiście przecierasz pewnie drukarkę z wierzchu ścierką, gdy zgromadzi się na niej kurz – elegancki wygląd we wnętrzu pomieszczenia też ma przecież znaczenie. Dla wydajności Twojej drukarki i jakości uzyskiwanego druku najważniejsza jest jednak czystość wnętrza drukarki i jej poszczególnych elementów. Jak o to jednak zadbać? Przecież nie wylejesz na swoją bizhub C35P wiadra wody lub nie wjedziesz do środka mopem. Co zatem możesz zrobić?

czytaj całość »
Najczęściej spotykane awarie niszczarek do papieru
Najczęściej spotykane awarie niszczarek do papieru

Wiele mówimy na naszym blogu o tym, jak powinny być niszczone dokumenty i jakie parametry powinny mieć urządzenia służące do ich niszczenia. Nieważne, jaką niszczarkę do papieru wybierzesz – czy będzie to HSM Shredstar X15, HSM Securio C16, czy jakikolwiek inny model – nie będzie to sprzęt bezawaryjny i nieśmiertelny. Każde urządzenie elektroniczne można uszkodzić, np. użytkując je w niewłaściwy sposób lub nie poddając konserwacji. Jakie awarie dotyczą niszczarek do papieru, co je powoduje i jak z nimi walczyć? Zobaczmy.

czytaj całość »
Najczęstsze rodzaje awarii drukarek
Najczęstsze rodzaje awarii drukarek

Wszystkie urządzenia elektryczne i elektroniczne mają to do siebie, że ulegają awariom. Choć producenci za sprawą nowoczesnych technologii znacząco awaryjność tę zmniejszają i sprawiają, że ich urządzenia są coraz wyższej jakości, to nie da się tego wyeliminować w 100%. Usterki nie omijają też drukarek, skanerów, czy kserokopiarek. Przed nami próba opisania kilku rodzajów awarii urządzeń drukujących, z jakimi ich użytkownicy muszą zmagać się najczęściej.

czytaj całość »
Jak rozwój druku zmienił otaczający nas świat?
Jak rozwój druku zmienił otaczający nas świat?

O tym, że druk jest jednym z przełomowych wynalazków w dziejach ludzkości, uczy się już dzieci w szkołach podstawowych. Niemal każdy kojarzy też postać Jana Gutenberga. Czy poza niewiele mówiącym w praktyce frazesem, że druk to ważny wynalazek, zdajemy sobie naprawdę sprawę z jego wagi? Co zmieniło się od wynalezienia druku do współczesnych, nowoczesnych urządzeń takich, jak Bizhub C454E, czy Konica Minolta C224? Na jakie dziedziny naszego życia przez wieki wpływał druk i odmieniał je?

czytaj całość »
Profesjonalny serwis urządzeń drukujących – czym się cechuje?
Profesjonalny serwis urządzeń drukujących – czym się cechuje?

Lubimy, gdy usługi, z których korzystamy, przeprowadzane są przez prawdziwych fachowców, którzy znają się na tym, co robią i umieją tą wiedzą podzielić się oraz zastosować ją w praktyce. Wiemy wówczas, że możemy takim osobom zaufać i bezpiecznie powierzyć nasz sprzęt. Zastanówmy się, jak powinien wyglądać profesjonalny serwis, gdy potrzebna będzie Ci pomoc z Twoim Bizhub C280 lub innym urządzeniem, zarówno wówczas, gdy wykorzystujesz nowe, jak i używane kserokopiarki. Wyobraźmy sobie idealny serwis urządzeń drukujących.

czytaj całość »
Jak samodzielnie poradzić sobie z prostą usterką drukarki?
Jak samodzielnie poradzić sobie z prostą usterką drukarki?

Awarie zaawansowanych, profesjonalnych urządzeń drukujących używanych w firmach bardzo często wymagają profesjonalnej naprawy przez fachowców, a najlepiej autoryzowany serwis. Wiele drobnych problemów wynika jednak tylko z błędów użytkownika podczas obsługi ksera lub drukarki. W wielu przypadkach nie ma obaw o to, że urządzenie zostanie trwale uszkodzone, lecz wystarczy zajrzeć do instrukcji i zastanowić się, co prawdopodobnie sami zrobiliśmy nie tak, jak trzeba, że pojawił się kłopot. Przedstawiamy krótki poradnik, w jakich sytuacjach nie musisz od razu wzywać serwisu do swojej drukarki i jak możesz z nich wybrnąć bez szkody dla swojego sprzętu.

czytaj całość »
Sharp – najwyższa jakość pracy w biurze
Sharp – najwyższa jakość pracy w biurze

Kontynuujemy nasze opowiadania o historii największych firm obecnych na rynku urządzeń drukujących i wszystkich przełomowych krokach technologicznych, które doprowadziły nas do tak zaawansowanych urządzeń, z jakich korzystamy obecnie. Tym razem przybliżymy nieco dzieje firmy Sharp, równie ważnej, o czym świadczy chociażby obecność Sharp AR 6020 w naszej ofercie. Rozpoczynamy kolejną podróż przez historię druku, urządzeń drukarskich i kserokopiarek.

czytaj całość »
HSM – profesjonalne urządzenia do niszczenia dokumentów
HSM – profesjonalne urządzenia do niszczenia dokumentów

Nie samym drukowaniem dokumentów żyje współczesne przedsiębiorstwo. Wydrukowane dane należy niekiedy w odpowiedni sposób zniszczyć, aby zabezpieczyć znajdujące się na papierze informacje przed wypłynięciem poza firmę. Służy do tego niszczarka do papieru. Szereg tych urządzeń posiadamy w swojej ofercie. Są to np. modele HSM Securio B32, czy HSM Securio C16. Właśnie o niszczarkach do papieru chcielibyśmy dzisiaj szerzej opowiedzieć, a konkretniej o producencie niszczarek, firmie HSM.

czytaj całość »
Canon – pionierskie rozwiązania w dziedzinie druku
Canon – pionierskie rozwiązania w dziedzinie druku

Mówiąc o dziedzinie druku, nie można zapomnieć o konkretnych firmach, dzięki którym obecny rynek urządzeń drukujących nie wyglądałby tak, jak ma to miejsce. Istnieje kilka nazw nierozerwalnie związanych z drukarkami, kserokopiarkami, skanerami i innymi, podobnymi sprzętami. Jedną z takich marek jest Canon, którego produkty również oferujemy. Dziś krótko o historii firmy i o tym, jak doszło do tego, że obecnie swobodnie możesz korzystać z urządzeń ksero tej marki.

czytaj całość »
Jak znaleźć odpowiednie miejsce na drukarkę w biurze?
Jak znaleźć odpowiednie miejsce na drukarkę w biurze?

Zakup nawet najdroższego urządzenia drukującego wysokiej jakości nie oznacza, że będzie ono w Twoim biurze nieśmiertelne i że niewłaściwym użytkowaniem nie skrócisz jego żywotności lub że z tego powodu nie okaże się ono niepraktyczne. Szczególnie w przypadku dużych kserokopiarek i urządzeń drukujących do firmy, dużym problemem jest znalezienie miejsca na taki sprzęt. Źle wybrane umiejscowienie będzie zagrożeniem zarówno dla drukarki, jak i Twoich druków. Jak zatem odpowiednio wygospodarować miejsce na urządzenie drukujące w swoim biurze? Oto kilka kwestii, na które należy zwrócić uwagę.

czytaj całość »
Czy Twoja firma potrzebuje urządzeń drukujących – jak wyglądałaby praca bez nich?
Czy Twoja firma potrzebuje urządzeń drukujących – jak wyglądałaby praca bez nich?

Powiedzenie mówi, że najbardziej doceniamy coś nie wtedy, gdy to mamy, lecz gdy to stracimy. Jest w tym wiele prawdy – wystarczy np. kilkugodzinna awaria prądu, aby uświadomić sobie, jak wiele zawdzięczamy urządzeniom elektrycznym i jak bardzo wygodne jest nasze życie dzięki nim. Spróbujmy wyobrazić sobie abstrakcyjną sytuację, w której tracimy wszystkie urządzenia drukujące z naszej rzeczywistości. Znika Twoja domowa niewielka drukarka, a także Twój firmowy Konica Minolta Bizhub 4050. Jak odmienia się Twoje życie, czy naprawdę potrzebna Ci była drukarka?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl