Inni klienci kupili również
Toner oryginalny Konica Minolta TN321K do BizHub C224/C224e/C284/C284e/C364/C364e, Black
Toner oryginalny Konica Minolta TN321K do BizHub C224/C224e/C284/C284e/C364/C364e, Black

249,00 zł

Cena regularna:

279,00 zł

202,44 zł

Cena regularna: 226,83 zł

szt.
Kserokopiarka Konica Minolta Bizhub c364e
Kserokopiarka Konica Minolta Bizhub c364e

6 800,00 zł

5 528,46 zł

szt.
Kserokopiarka Konica Minolta Bizhub C280
Kserokopiarka Konica Minolta Bizhub C280

4 900,00 zł

3 983,74 zł

szt.
Kserokopiarka Konica Minolta Bizhub 227
Kserokopiarka Konica Minolta Bizhub 227

6 000,00 zł

4 878,05 zł

szt.
Kserokopiarka kolorowa Konica Minolta Bizhub C258
Kserokopiarka kolorowa Konica Minolta Bizhub C258

7 380,00 zł

6 000,00 zł

szt.
Kserokopiarka kolorowa Konica Minolta Bizhub C224e
Kserokopiarka kolorowa Konica Minolta Bizhub C224e

5 999,00 zł

4 877,24 zł

szt.
Toner cyjan Sharp MX60GTCB 12k
Toner cyjan Sharp MX60GTCB 12k

495,69 zł

403,00 zł

szt.

Jak ustawić automatyczny druk dwustronny?

Jak ustawić automatyczny druk dwustronny?

Zastanawiasz się, jak można jednocześnie dbać o środowisko i zmniejszać koszty eksploatacji biura lub domu? Automatyczny druk dwustronny to rozwiązanie, które łączy w sobie ekologiczne podejście z oszczędnością. W poniższym tekście znajdziesz nie tylko instrukcje krok po kroku, jak skonfigurować tę funkcję, ale również dowiesz się, jakie korzyści płyną z jej stosowania.

Korzyści z automatycznego druku dwustronnego

Adoptowanie druku dwustronnego w codziennym użytkowaniu drukarek przynosi wiele korzyści - od znaczących oszczędności papieru po redukcję kosztów związanych z zakupem materiałów eksploatacyjnych. Dzięki zastosowaniu automatycznego druku dwustronnego, możemy zmniejszyć ilość generowanych odpadów, co przekłada się na mniejszy ślad węglowy. Co więcej, oszczędność papieru to nie tylko korzyść dla środowiska, ale i dla naszego portfela. Eksperci szacują, że dzięki dwustronnemu drukowaniu możemy zaoszczędzić do 50% papieru wykorzystywanego w biurze lub domu.

Jak ustawić druk dwustronny na różnych systemach operacyjnych (Windows, macOS)?

Aby ustawić druk dwustronny na różnych systemach operacyjnych, kluczowe jest zapoznanie się z opcjami konfiguracyjnymi naszej drukarki. Jeśli interesują Cię kserokopiarki poleasingowe, koniecznie podpytaj pracownika sklepu jak ustawić druk dwustronny. Zarówno w systemie Windows, jak i macOS, proces ten wymaga kilku prostych kroków, które mogą znacząco przyczynić się do oszczędności papieru oraz promować ekologiczne drukowanie.

W systemie Windows, proces rozpoczyna się od wejścia w Panel Sterowania. Następnie należy wybrać opcję „Urządzenia i drukarki”, gdzie znajdziemy listę dostępnych urządzeń. Po wybraniu interesującej nas drukarki, wchodzimy w jej ustawienia drukarki. W opcjach drukowania szukamy zakładki lub menu rozwijanego umożliwiającego aktywację automatycznego druku dwustronnego. Jest to często oznaczone jako „druk dwustronny” lub „drukowanie dwustronne”.

Instrukcja ustawienia druku dwustronnego dla popularnych modeli drukarek

Aby ustawić automatyczny druk dwustronny w popularnych modelach drukarek, należy wykonać kilka kluczowych kroków:

  1. sprawdź możliwości drukarki: najpierw upewnij się, że Twoja drukarka obsługuje druk dwustronny. Niektóre modele drukarek HP z automatyczną funkcją druku dwustronnego mają w nazwie modelu literę "D", co oznacza obsługę tej funkcji. Możesz również sprawdzić to, wydrukowując raport konfiguracji bezpośrednio z panelu sterowania drukarki;
  2. konfiguracja druku dwustronnego: w systemie Windows, otwórz dokument, który chcesz wydrukować, wybierz opcję drukowania, a następnie właściwości drukarki lub preferencje. W ustawieniach wyszukaj opcję druku dwustronnego i wybierz sposób, w jaki strony mają być obracane (np. "Flip on Long Edge" dla układu książkowego lub "Flip on Short Edge" dla układu tabletowego). W macOS szukaj opcji Double-sided lub Two-sided print w ustawieniach drukowania i wybierz odpowiednią opcję wiązania stron;
  3. ręczny druk dwustronny: jeśli drukarka nie obsługuje automatycznego druku dwustronnego, możesz nadal wydrukować dokumenty dwustronnie, drukując najpierw nieparzyste strony dokumentu, a następnie wkładając je z powrotem do drukarki, aby wydrukować parzyste strony. Należy jednak zwrócić uwagę na właściwe umieszczenie papieru;
  4. zachowanie ekologiczne i oszczędności: użycie funkcji druku dwustronnego nie tylko przyczynia się do oszczędności papieru i jest bardziej ekologiczne, ale również może generować znaczące oszczędności kosztów, nawet do 30-50% (szacuje się, że samo ustawienie drukarek na domyślny druk dwustronny może zaoszczędzić około 500 000 drzew rocznie).

Chcesz kupić dobrej jakości kserokopiarki? W takim razie pamiętaj, aby nie drukować dwustronnie na papierze przeznaczonym do specjalnych zastosowań, jak papier fotograficzny czy folie, aby uniknąć uszkodzenia drukarki.

Rozwiązywanie problemów z automatycznym drukiem dwustronnym

Czasami, mimo prawidłowej konfiguracji, mogą pojawić się problemy z drukiem dwustronnym. W takich sytuacjach, warto upewnić się, że wszystkie sterowniki są aktualne, a w ustawieniach drukarki druk dwustronny jest aktywny. Jeżeli problem nadal występuje, sprawdzenie forów internetowych lub kontakt z pomocą techniczną producenta naszej drukarki może okazać się niezbędne.

Wskazówki dla efektywniejszego wykorzystania funkcji druku dwustronnego

Aby maksymalnie wykorzystać potencjał automatycznego druku dwustronnego, warto pamiętać o kilku wskazówkach. Po pierwsze, zawsze sprawdzaj podgląd druku przed wysłaniem większej ilości stron do druku. Dzięki temu unikniesz błędów, które mogą prowadzić do marnowania papieru. Po drugie, korzystając z druku dwustronnego, upewnij się, że format dokumentu jest odpowiednio przygotowany do tej metody drukowania. Czasami, aby zachować właściwą kolejność stron po złożeniu lub zszyciu dokumentu, konieczne może być dostosowanie ustawień.

Co więcej, warto eksperymentować z różnymi ustawieniami oszczędności papieru w oprogramowaniu drukarki. Niektóre modele oferują zaawansowane opcje optymalizacji drukowania, takie jak druk w niższej jakości dla wewnętrznych dokumentów firmowych, co również przyczynia się do oszczędności tuszu lub tonera.

Jak widać, automatyczny druk dwustronny to nie tylko sposób na oszczędność papieru i redukcję kosztów. To również krok w stronę bardziej ekologicznego i świadomego użytkowania zasobów. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i potrzeby dbania o naszą planetę, każda oszczędność ma znaczenie. Dzięki prostym zmianom w sposobie drukowania, każdy z nas może przyczynić się do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl